21/02/2012 - newsletter # 4

 

 

 ציטוט מטקסט שנקלט בהרצאה בכנס מקצועי בגרמניה: "ביקור בתערוכה כמוהו כשמירת קשר עם העתיד. מרווח החיים של חידושים המוצגים בתערוכות הוא קצר למדי, בעיקר בכל הקשור לחידושים טכנולוגיים. חידוש מדהים של היום יכול להיחשב מחר כהיסטוריה. מכאן החשיבות והערך של ביקור עקבי בתערוכות. רק כאן אפשר להפעיל את חמשת החושים כדי לנסות ולקלוט ולהבין את החידושים" 

 

 

השיר/דקלום של יהונתן גפן "כשאומרים",התקבע בזכרוני מהפעם הראשונה שהייתי עםהילדים בהצגה/מופע " הכבש השישה עשר" בקולנוע דקל ז"ל בשיכון בבלי בתל אביב.

 

להלן השיר ואחריו ההסבר לאיזכורו: 

כשאומרים צנון מרגישים את הלשון

כשאומרים בצל מקבלים תאבון

להגיד קולורבי זה כמו לצעוק

להגיד אפונה זה כמו לשתוק

כשאומרים תפוח הפה נהיה נפוח

אחרי שאומרים פטרוזיליה צריך לנוח

כשאומרים לחם מרגישים בבית

כשאומרים אבטיח מרגישים קיץ

כשאומרים אשכולית סימן שאין מה להגיד

כשאומרים בננה מרגישים קטנים

כשאומרים ארטישוק מתקמטים כל הפנים

אבל הכי מצחיק זה להגיד כרובית...

 

ולמה כל זה? כי כשאומרים חברה רב לאומית משהו בי מרטיט. 

 

הדמיון שלי מתחיל להתפרע. איזה מערך ניהול,שליטה ובקרה צריך לקיים כדי להחזיק חברה כזו? בראש הפירמידה עומד אדם אחד. מיהו האיש שמביא את החברה להישגים כאשר חייליו מפוזרים בין היבשות. איזה מחזור עושה חברה כזו?

 

והנה הזדמן לי לאחרונה לעבור על כמה נתונים של חברה רב לאומית בתחום התערוכות,שאני מעריץ מזה שנים. חברה בשם REED . 

החברה הרב לאומית "ריד" משתלטת על התערוכות בעולם

החברה הרב לאומית Reed פירסמה לאחרונה נתונים לגבי שנת העסקים 2011. בשנה זו הגיעו הכנסות החברה לסכום של 1.1מליארד דולר ומתוכם נרשם רווח נטו של 262 מיליון דולר. מרווח הרווח באחוזים הוא נתון מדהים כשלעצמו.


לכתבה המלאה

שרותי אינטרנט בתערוכות – סיפור לא פשוט, אבל הכרחי.

 

התפשטות השימוש בטבלטים בעולם, מציבה בעיה קשה למשתתפים בתערוכות וכנסים בעולם. במציאות הרבודה של היום ( Augmented Reality ) רוב המציגים מבקשים להטמיע את מחשבי הטבלט בתצוגות כדי להציג


לכתבה המלאה

שאלה בחשבון: כמה זמן לוקח לחלק 180,000 מ"ר ל – 3,000 מציגים?

 

 

לפעמים התשובה לשאלה פשוטה היא מאד מורכבת במיוחד כאשר בתוך התשובה יש הרבה רכיבים הדורשים מענה. אנחנו מדברים על תערוכות כמובן. על כאלה שהביקוש להן עולה על היצע השטח.
לכתבה המלאה

בת 125 וממציאה עצמה מחדש בכל שנה

מרכז התערוכות בלב לונדון Olympia Hall שרבים מהישראלים בודאי השתתפו באחד מעשרות אלפי האירועים שהוא הכיל , חוגג 125 שנה להקמתו. ככל שהוא "מתבגר" הוא הולך ונעשה צעיר יותר, חיוני יותר וממציא עצמו בכל פעם מחדש. תופעה. מהו סוד קסמו?
לכתבה המלאה

ביתן מעוצב, ביתן סטנדרטי או סתם לשים מפה על השולחן?

 

 השתתפות בתערוכה עולה כסף. זאת יודע כל מי שמבקש להציג. הויכוח הוא על "כמה כסף?" מי שמציג בתערוכה כי " כל המתחרים האחרים מציגים בה" ולכן מסתפק רק בנוכחות הפיזית ומשקיע מינימום, מוסיף חטא על פשע. הוא יפסיד בגדול.  

 


לכתבה המלאה

תערוכות נבחרות בחודשים יוני – יולי 2012

 חודש יוני הוא התחלת הסוף של החצי הראשון של עונת התערוכות בעולם. יולי הוא כבר השאריות ואוגוסט הוא חודש המנוחה מתערוכות בעולם.העונה מתחילה שוב בספטמבר


לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל