01/12/2013 - newsletter # 24

43 שנים אני מצוי בעולם התערוכות בארץ ובעולם. החברה של שותפי וחברי מילדות, אריה מרום ושלי (שבל חברה לארגון תערוכות בע"מ) וחברת הבת איטקס שרותי תערוכות ומידע בע"מ, ארגנה מאות תערוכות בארץ וכמספר הזה גם בחו"ל במרכזי הירידים של קלן ודיסלדורף.

היינו שותפים ומארגנים באקספו העולמי בסביליה, כמו גם בזה האחרון בשנחאי. ארגנו עבור מדינת ישראל את תערוכות 40 שנה למדינה ו - 50 שנה למדינה.

ביקרנו במאות תערוכות בארץ ובחו"ל. עברנו השתלמויות אצל מארגני תערוכות בעולם. אנחנו חברים בארגונים בינלאומיים של מארגני תערוכות ומשתתפים בכנסים המקצועיים בעולם.

עברנו את מהפיכת המידע. למדנו להשתמש באינטרנט לצרכינו. בהדרגה נפרדנו מהנייר ועברנו להיות on line.

ודוקא ברגע שנדמה היה שכבר ראינו הכל ואי אפשר להפתיע אותנו. או אז נוכחנו לדעת עד כמה אנחנו טועים.

זה קרה ביום בהיר, לפני כמה ימים, כאשר חיפשנו באינטרנט מציגים מהעולם לתערוכה חדשה וכנס בינלאומי שאנחנו מארגנים בשנה הבאה בתל אביב בנושא של זיהוי חכם.

הגענו לאתר הפונה אל לקוחותיו ב - 72 שפות שונות, כולל......אידיש

 

לא מאמינים? הכנסו אל :

www.biometrie-online.net/crawler/detailevenement/82/-/smart-id

ולחצו שם על select language ואם אידיש היא לא השפה שלכם, יש לכם שם מבחר מכל העולם.

ההפתעה שלנו באה, לא מהמקום של האפשרות הטכנולוגית לתרגם את האתר ל - 72 שפות, שהרי גוגל יכולה לעשות היום כמעט כל מה שבא לה, אלא מהצורך של מפעילי האתר, שאין לחשוד בהם שבאו מפולניה, להכניס את האופציה של אידיש.

..... ואולי הם יודעים משהו, שאנחנו לא?

שהרי זו תכלית דבר העורך הפעם, ללמדנו שככל שנלמד ונתנסה ונחשוב שאנחנו יודעים הכל, תמיד יש מקום לאותו דבר נוסף חדש.

ובהכרה זו, לילה טוב!

יצחק שלו

עורך

היה חרם עולמי על איראן? הבלוף מתגלה דרך התערוכות

כבר אמרו לפנינו שתערוכות הן חלון הראווה של שוק מקומי. מספרן, הנושאים שהן מכסות, המשתתפים המקומיים ואלו מחו"ל, הן אינדיקציה למבנה ולחוזק המשק. למרבה ההפתעה, למרות "החרם" על איראן, זו האחרונה נמצאת במקום הראשון במזרח התיכון. ישראל כלל אינה נכללת ברשימה ולא מהסיבות שאתם חושבים.


לכתבה המלאה

עודפי הייצור של גרמניה מנותבים לתערוכות בעולם

מנתונים שפורסמו והמתיחסים לתכנית העבודה של מארגני תערוכות מגרמניה, מתברר כי שנת 2014 תהיה שנת השיא בתערוכות המאורגנות על ידי מארגנים מגרמניה ברחבי העולם. המספר המרשים עומד על 303 תערוכות וירידים. מהם השווקים אליהם מפנה גרמניה את עודפי הייצור שלה?


לכתבה המלאה

תעשיית התערוכות והקמעונאות בישראל נערכת לקראת Euroshop 2014

בדרך כלל, אנחנו ממליצים למבקרים מישראל בתערוכות בגרמניה, להתכונן לביקור זמן רב לפני התערוכות, בגלל הבעיתיות בהשגת בתי מלון במחירים ובקרבה סבירים בתקופת התערוכות.

על אחת כמה וכמה נכון הדבר לגבי התערוכה העולמית לציוד וטכנולוגיות לחנויות, עיצוב תערוכות וקמעונאות מתקדמת - יורושופ 2014 ,המתקיימת בדיסלדורף, אחת לשלוש שנים.

וזאת למה? משום שמישראל מבקרים בתערוכה כ - 1500 איש. הלחץ על הטיסות הוא רב ובמועד שבו הישראלים נזכרים להתחיל לטפל בביקור, כבר אין היצע סביר של בתי מלון. 


לכתבה המלאה

על אצטדיונים לספורט ותערוכות וקונגרסים

בישראל אומרים שאצטדיון לספורט מיועד לספורט וכדי לקלוט את אלפי המשתתפים והקהל, יש להעמיד מגרשי חניה מתאימים וקיוסקים להנעמת זמן השהייה. לאחרונה גם החלו לחשוב שאם האצטדיון פעיל ומגיע קהל, הרי יש מקום להעמיד בו חנויות ולהנעים את זמן השהייה, בדבר שהישראלים הכי אוהבים....קניות. אבל נדמה שכאן נגמר הדמיון בינינו לחו"ל.


לכתבה המלאה

האם יתכן ש - % 5 מהאוכלוסיה ביקרה בתערוכה מקצועית? או שמא זהו דמיון מזרחי?

הבעיה עם תערוכות שאינן מבוקרות על ידי גוף חיצוני בלתי תלוי, היא שהמארגנים יכולים לפרסם כל נתון שבא להם לגבי מספר המבקרים (עם מציגים קשה לזייף). יחד עם זאת, אנחנו רוצים להאמין שהנתונים המתפרסמים אינם מצוצים מן האצבע, כי כשאנחנו שוקלים להציג בתערוכה, אנחנו מסתמכים על הנתונים שמתפרסמים על ידי המארגן. הדוגמא הבאה מערערת אצלנו את הבטחון


לכתבה המלאה

כ - 5,000 תערוכות ו - 130 מיליון מבקרים בתערוכות באירופה בשנת 2012 . מספרים שלא יאמנו

תעשיית התערוכות באירופה נמצאת בתהליך של דהירה. יותר ויותר מארגנים מצטרפים, מרכזי תערוכות חדשים נבנים ומיקומי המדינות בסטטיסטיקה האירופית משתנים. טורקיה, שכבשה מקומה כמעצמה הכלכלית ה - 6 בגודלה באירופה, עלתה במקביל בדרוג התערוכות למקום השני.עוד צפויות הפתעות מהמעצמה הזו.


לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל