חדשות

כמה קל לוותר על תערוכה קיימת, כאשר יש לך אלטרנטיבות

(7/28/2015 9:55:13 AM)

UBM היא אולי החברה הגדולה בעולם לארגון תערוכות. לאחר מסע אינטנסיבי של רכישות בארה"ב, אירופה, אסיה וגם במזרח התיכון, היא פרשה רשת ענקית של תערוכות מקצועיות בכל היבשות.

השיטה שלה היא לרכוש תערוכות מותגיות ולפזר אותן ברחבי העולם. כך היא עשתה עם תערוכת Medtec שהיא רכשה מהחברה האמריקנית Cannon. אירופה הצטיירה אצלם כיבשת אטרקטיבית לתערוכה המתמחה במיכשור רפואי.

כך, ראינו אותה באיטליה, צרפת, בריטניה, אירלנד וגרמניה. צוות המחקר של החברה ערך סקרים לגבי המבקרים כדי לבחון מי הם, מאין הם באים ומה מעמדם בחברות מהן הם באים. אסוף הנתונים במשך כמה שנים, הביא למסקנה ברורה שבכל אחת מהמדינות, רוב המבקרים הם מקומיים, הפרופיל שלהם הוא בד"כ של אחראים על רכישות מדרג בינוני ומעלה. נצפו כמובן גם מנכ"לים ויו"ר של חברות.

רק בגרמניה, נצפה אחוז סביר של מבקרים זרים. הנהלת UBM החליטה לערוך נסיון. היא ביטלה את התערוכה של 2015 באיטליה ופנתה אל האיטלקים בקריאה לבוא לשטוטגרט שבגרמניה.

למרבה ההפתעה, כן הפתעה, מספר המבקרים בתערוכה בשטוטגרט גדל ב - % 44 . הנתון המדהים הזה, הביא את החברה למסקנה שיש לבטל גם את התערוכות של 2016 בצרפת ובבריטניה ולגרום לכך שהמבקרים והמציגים שלהן יצטרפו לתערוכה בגרמניה.

למרות שעל פניו, החלטה על ביטול תערוכה היא החלטה קשה, כאשר מולך עומדת תערוכה בגרמניה, לא קשה לקבלה, כי הפיצוי הוא מיידי בדמות יצירת תערוכה מורחבת ורבת משתתפים.

את התוצאות נראה כבר באפריל הקרוב בשטוטגרט. 

 


חזרה לרשימה >>