חדשות

צפי לשינוי דרסטי בתערוכות בסין

(5/19/2015 3:34:54 PM)

דבר אחד חשוב אפשר לומר על סין ועל השלטון. הסינים כל הזמן לומדים, בוחנים, מודדים ומתאימים עצמם למצבים חדשים. אחרי שני עשורים, הם הבינו שהנהירה העצומה של יצרנים מכל העולם להציג בסין כתוצאה מסנוורם מגודל האוכלוסיה, לא קידם את הכלכלה המקומית, כפי שניתן היה לצפות.

לא רק השלטונות התאכזבו. גם המציגים. וכך התעוררו כולם למציאות בה מספר התערוכות יורד, מציגים חדשים כבר לא מתדפקים בשער והיצרנים הסינים נצפו במספרים גדולים בתערוכות אחרות בעולם.

וכפי שאמרנו, הסינים לומדים מהר ומשנים בהתאם. לאור זאת הם מכינים עכשיו תכנית שתראה ותשמע ככזו שהמדינה עומדת מאחוריה.

בבסיס התכנית, ליברליזציה של כל הקשור בארגון תערוכות, כלומר פחות התערבות שלטונית מרכזית והעברת ההחלטות לגבי תערוכות טכנולוגיות לידי לשכות המסחר המקומיות. במקביל יפחתו התערוכות שנכללו במסגרת  government-funded exhibitions ויפתח השער לגורמים פרטיים לארגן ולתת חסות לתערוכות הללו.

הסינים למדו מנסיונן של מדינות מתפתחות שנכנסו בסערה אל תעשיית התערוכות וריבוי התערוכות והמארגנים והתחרות ביניהם שהכניסו כאוס לכלכלה. בתכנית הנוכחית הם ישכנעו גופים גדולים לרכוש מארגני תערוכות בינוניים או להתמזג איתם. הם ימליצו גם למארגנים הגדולים להשקיע ולרכוש חלקים אצל מארגני תערוכות מחוץ לסין ולהגדיל בכך את רמת הבינלאומיות שלהם.

את המארגנים הקטנים הם יעודדו לגדול בעזרת הנחות במס והקלות נוספות כמו סיוע בלוגיסטיקה, תעבורה, שחרור במכס ועוד - הכל כדי להקל עליהם לשכנע יצרנים זרים להציג בסין.

מודעים לבעיה המרכזית של intellectual property rights protection הסינים יגבירו את האכיפה ובכך יאותתו לעולם שזה יהיה בקרוב non issue בשבילם.

אין לדעת איך תתקדם תוכניתם, אבל דבר אחד בטוח, הסינים מבינים שיש לעשות שינוי ויש לפרסמו ולהשמיעו בעולם. בכך הם יצליחו ללא ספק. 

 

 

 

 


חזרה לרשימה >>