חדשות

הניסוי הגדול בעולם בתחום תעודות זהוי ביומטריות

(5/11/2014 11:33:28 AM)

 

בעוד אצלנו עסוקים חברי כנסת וארגוני אזרחים שונים בויכוחים לגבי מידת האבטחה של מאגרי המידע הביומטרים, בעקבות החלטת הממשלה לערוך ניסוי של הנפקת תעודות זיהוי ביומטריות, בהודו הסתיים השלב הראשון של הנפקת התעודות לאזרחי המדינה. 600 מיליון תושבים כבר נרשמו.

בכל העולם, מדינות החלו לעבור לשימוש בדרכונים ביומטריים. ישנו שתוף פעולה בין ביקורות הגבולות של המדינות באירופה. נושאי דרכונים זרים מישראל שעוברים ממדינה למדינה באירופה נהנים מקלות יחסית בבדיקה, משום העובדה שהם נושאים דרכונים ביומטריים.

אם נחזור להודו, הרי שלמרות המספר העצום של אלו שמימשו, עדיין מדובר על מחצית מן האוכלוסיה ועוד רבה הדרך עד שכלל האוכלוסיה תצטייד.

ניו זילנד הצטרפה לאחרונה למדינות שהליך בקורת הגבולות של הבאים אליהן ומהן, של אזרחים זרים נעשה באופן אוטומטי. בזכות הזיהוי הביומטרי. אוסטרליה תחל בניסוי בזמן הקרוב. 

נראה, שבסופו של דבר, גם ישראל תגיע לשם ויום זה קרוב מאד. על הרקע הזה, יתקיימו בחודש מרץ 2015 כנס בינלאומי ותערוכה בתל אביב שבהם יוצגו בפני משרדי ממשלה, גורמי בטחון, אנשי IT , מערכת הבנקאות , הקמעונאות ועוד, הטכנולוגיות הקיימות היום בעולם בתחום הכרטיסים החכמים, תעודות ביומטריות ואמצעים לאבטחת המידע www.smartidshow-tlv.com

 


חזרה לרשימה >>