חדשות

להציג בתערוכות בגרמניה כדי למכור לסין, הודו וברזיל - יש בזה הגיון

(8/23/2012 4:05:08 PM)

לפי תחזיות כלכלני HSBC הודו, סין וברזיל יהיו השווקים בעלי שיעורי היבוא הגדולים בעולם בשנים הבאות. הדרך הקלה והמהירה להגיע אליהם היא באמצעות השתתפת בתערוכות, אבל פיזית הן רחוקות ולכן הפתרון הוא להציג לא שם, אלא במקום שאליו מגיעים הקניינים החשובים מאותן מדינות. והמקום הוא גרמניה.

בכתבה מעניינת של ברי פינטוב במגזין port2port אוגוסט 2012 שבעריכת דורון גבע, מצטט הכותב נתונים מתוך דו"ח של HSBC המנסה לחזות את מבנה הסחר הגלובלי בעתיד. כלכלני הבנק מעריכים כי שיעור הגידול ביבוא לסין, הודו וברזיל יהיה גדול יותר במהלך השנים הקרובות משיעור הגידול ביצוא. לעומת זאת, במדינות שונות באירופה ובארה"ב שיעור הגידול ביצוא במהלך 15 השנים הקרובות יהיה גבוה מזה של היבוא. עד כאן הציטוט מהכתבה של ברי פינטוב.

אם תחזית זו תתממש, יש בכך שינוי בסיסי בדרכה של סין וכבר למדנו מהעבר שיש להיערך לקראתו.במסגרת זו, צריך להגביר את ההשתתפות בתערוכות במדינות כמו סין, הודו וברזיל.

אבל יש בעיה עם התערוכות המתקיימות שם. הן רחוקות לנו, הן יקרות והן רוויות ביצרנים מקומיים, עד למצב שקשה להבחין בנו שם. כך גם מכיוון המבקרים. הם רבים וקשה להבחין מיהם הקניינים החשובים.

לא כך, כאשר מציגים בתערוכות בגרמניה. החשיפה שם ממוקדת לקניינים הרציניים בלבד, שמגיעים מהמדינות המדוברות. אלו מגיעים מתוך ידיעה שבתערוכות בגרמניה מציגות חברות רציניות עם פוטנציאל יצוא מוכח.

בעזרת עבודה מוקדמת של איתור קניינים, ניתן להגיע אל הקניינים הרציניים מאותן מדינות ואף לארגן מראש פגישות עיסקיות.

התוצאה הסופית תלויה בהחלטה הנכונה היכן להציג ובעבודת ההכנה. יש אנשי מקצוע בישראל, שיכולים לייעץ ולתת שרותים. היעזרו בהם. 


חזרה לרשימה >>