01/06/2017 - newsletter # 62

 מאז התחלנו לשלוח ניוזלטר חודשי לכל מי שנרשם כמנוי במנוע החיפוש לתערוכות www.expoexpo.com הצטרפו כ - 13,000 חברות ועסקים לרשימת מקבלי הניוזלטר.

בסה"כ, כולל חברות ועסקים שהשתתפו ומשתתפים בתערוכות בארץ ובחו"ל, מעצבי תערוכות, ספקים לענף ועוד, תפוצת הניוזלטר מגיעה לכ - 17,000 עסקים, ישירות לאדם המטפל בתערוכות.

ספקים בתחומים כמו ציוד לתערוכות, מעצבים, קבלנים, חברות תיירות, ביטוח, משרדי נסיעות, חברות תעופה ועוד, מוזמנים להשתמש בנו כדי להגיע ללקוחות

כל זאת, בעזרת באנר בגוף הניוזלטר. בסה"כ אנחנו יכולים לצרף בכל פעם 6 באנרים.

הצטרפו אלינו. פנו בבקשה אל עליזה 03-6882929 

האם התערוכות המגדירות עצמן כבינלאומיות ראויות לתואר או שיש כאן סוג של הונאה?

בגדול, ניתן לומר שמבקרים רבים בתערוכות, הולכים שולל אחרי ההגדרה הניתנת לתערוכה כבינלאומית. הצפיה של מבקר בתערוכה כזו, היא למצוא בה לא רק מציגים מקומיים, אלא גם מציגים מהעולם ולא כך היא.

הארגון הבינלאומי של מארגני תערוכות UFI  שנדרש לבעיה זו, הוציא מעין תו תקן לפיו תערוכה ראויה לתואר בינלאומי רק אם 10 אחוז מהמציגים בה הם זרים ו - 5 אחוז מהמבקרים מגיעים מחוץ למדינה בה מתקיימת התערוכה.

הארגון הגרמני של תעשיית התערוכות חשב שהתקן הזה מקל מדי והוציא סטנדרט משלו המחייב את התערוכות בגרמניה ולפיו חייבים להיות לפחות 20 מציגים זרים ו - 100 מבקרים מחו"ל כדי שתערוכה תיחשב כבינלאומית. ההתעקשות הגרמנית מובנת, שהרי מגוחך לחשוב שאם בתערוכה יש 100 מציגים ורק 10 מהם זרים, הרי שספק אם יש הצדקה למבקרים מחו"ל להגיע אליה.

למה בכלל נדרשים להגדרות? כי כמו בתחומים אחרים, לא מעטים הם הרמאים שמנסים לפתות מציגים ומבקרים להשתתף בתערוכות שלהם על ידי השם הבומבסטי שהם מעניקים להן.

תפקידו של גוף צבורי (ואינטרסנטי, משהו, אמנם) לנסות ולמנוע זאת מהם. יחד עם זאת יצויין כי מבקר או מציג רציני, לא יסמכו על הצהרות המארגנים, אלא יבדקו את הנתונים האמיתיים על ידי עיון בקטלוג התערוכה הקודמת וכמובן על ידי תחקיר קצר בקרב המציגים בה.

מערכת הניוזלטר תשמח להביא דברים בשם אומרם ואם מישהו נפגע מביקור בתערוכה "בינלאומית" שישלח את סיפורו ואנו נפרסמו.

קריאה מחכימה

 

יצחק שלו

עורך

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מחפשים מרכז מידע אחד של ספקים וחברים בתחום עיצוב הבית והמשרד?

במצב של מה שקרוי ביג דאטה, לא קל למצוא באינטרנט רשימות אמינות ומדויקות של יצרנים ואנשי מקצוע בתחום ספציפי. יריד קלן מנצל את התערוכות שלו הקשורות לעיצוב הבית והמשרד כדי ליצור מרכז מידע כזה שבו אפשר ליצור קשר בקלות לא רק עם יצרנים.....


לכתבה המלאה

מסחר אלקטרוני בתחום המזון, במרכז הקונגרס המלווה את anuga 2017

"תערוכת "אנוגה" ידועה בעולם כתערוכה החשובה ביותר בתחום המזון, על כל גווניו ואגפיו. למעלה מ - 5,000 יצרנים מציגים בה ומאות אלפי מבקרים מכל העולם פקדו אותה במשך השנים. ההתמודדות עם ייצור מזון, שווקו והצגתו לצרכנים, הם הליבה של התערוכה, אבל לאחרונה נוצרה התמודדות חדשה...


לכתבה המלאה

מתלבטים באיזו תערוכה להציג? טיפ קטן ליצרנים הישראלים

העולם מלא בתערוכות. למעלה מ - 20,000 תערוכות מקצועיות מתקיימות בעולם מדי שנה. יצרנים מתקשים לבחור באיזו תערוכה להציג. חלקם בוחרים בתערוכות בארצות יעד. חלקם במקומות בהם יש להם סוכנים. מה אנחנו יודעים על המארגנים של התערוכות? אולי ניפול על מארגן אופורטיוניסט והלכה ההשקעה. אפשר לבדוק את זה וללכת על בטוח.


לכתבה המלאה

באילו תערוכות נבקר בחופשת הקיץ?

רבים מבלים את חופשת הקיץ בחו"ל. אנשי עסקים משלבים לעתים קרובות ביקור בתערוכה בחו"ל ולאחריה, או לפניה, מבלים את החופש. אז עבורם נציע כמה תערוכות באירופה ובחלקים אחרים של העולם


לכתבה המלאה

עיר בתוך מדינה היא ישות עצמאית בכל הקשור לאירוח קונגרסים

ההגיון אומר שצריכה להיות קורלציה בין המדינה ובין הערים המרכזיות שלה, שהרי עיר אינה עומדת בזכות עצמה. אבל הגיון לחוד ומציאות לחוד. מסתבר לדוגמא שבדרוג הערים המארחות קונגרסים פריז לוקחת את המקום הראשון, בעוד צרפת מדורגת במקום הרביעי. או וינה שנמצאת במקום השני ואוסטריה אפילו לא בעשיריה הפותחת. מאחר שהמציאות חזקה מההגיון, ננסה להבין מדוע זה קורה.


לכתבה המלאה

מדוע רק קציני בטיחות בודדים מישראל נוסעים ל - A+A ?

מדי שבוע אנחנו נחשפים לתאונות עבודה במפעלים, אתרי בניה ומקומות ציבוריים. מנופים קורסים, רצפות שוקעות, פועלים עובדים ללא מיגון מתאים ואנחנו והתקשורת מתיחסים לתופעה כאל גזירה משמיים ולא כך היא. בעולם מתיחסים ברצינות, לא רק לתקנות, אלא גם ליישומן. לתערוכה הדו שנתית בדיסלדורף לבטיחות מגיעים למעלה מ - 50,000 קציני בטיחות מהעולם להתעדכן ולרכוש. אז למה מישראל נצפים רק כמה בודדים?


לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל