28/01/2017 - newsletter # 59

מאז התחלנו לשלוח ניוזלטר חודשי לכל מי שנרשם כמנוי במנוע החיפוש לתערוכות www.expoexpo.com הצטרפו כ - 13,000 חברות ועסקים לרשימת מקבלי הניוזלטר.

בסה"כ, כולל חברות ועסקים שהשתתפו ומשתתפים בתערוכות בארץ ובחו"ל, מעצבי תערוכות, ספקים לענף ועוד, תפוצת הניוזלטר מגיעה לכ - 17,000 עסקים, ישירות לאדם המטפל בתערוכות.

ספקים בתחומים כמו ציוד לתערוכות, מעצבים, קבלנים, חברות תיירות, ביטוח, משרדי נסיעות, חברות תעופה ועוד, מוזמנים להשתמש בנו כדי להגיע ללקוחות

כל זאת, בעזרת באנר בגוף הניוזלטר. בסה"כ אנחנו יכולים לצרף בכל פעם 6 באנרים.

הצטרפו אלינו. פנו בבקשה אל עליזה 03-6882929 

 

 
תערוכות גדולות, הופכות בחלקן לתערוכות ענק וכאן מתחילה ההידרדרות שלהן, עד להיותן בלתי רלבנטיות. כך לפחות אנחנו למדים מן העבר.

למה זה קורה? יש לכך כמה סיבות, כשהעיקרית להן היא עירבוב התחומים ואי יכולת לקיים הפרדה פיזית בין הנושאים. זהו מצב הרסני הן למציגים והן למבקרים. המארגנים, בשכרונם, לא מפנימים שההצלחה מובילה לכשלון.

מעניין שזה קורה לרוב בארה"ב. תערוכת ces שהסתיימה לא מכבר, מגלה סימנים ראשונים שיכולים להוביל אותה אל גורלה של תערוכת המחשבים האגדית comdex שתהליך גסיסתה ערך כמה שנים, אבל לבסוף היא נעלמה.

יש ללמוד כנראה מהגרמנים (שוב....) איך לא להגיע למצב הזה. בהנובר התקיימה במשך שנים תערוכה למחשבים בשם cebit. לא היתה שניה לה בעולם, כל זמן שהיא היתה גדולה. כאשר הפכה להיות ענקית ולצד החלק המקצועי נוספו נושאים כמו מוצרי צריכה אלקטרונים ביתיים, החלה ההדרדרות. קהל עצום שטף את האולמות והמציגים המקצועיים הלכו לאיבוד.

מארגני התערוכה הבחינו בכך בזמן ויצרו מהתערוכה הענקית, שתי תערוכות, כל אחת לקהל המטרה הרלבנטי.

כך גם עושים גם בדיסלדורף ובפרנקפורט ובקלן, כאשר חשים שהתערוכה נוטה לעבור קטגוריה לכוון "ענקית".

לפעמים, יש כאלו שלא מבחינים בין אופורטיוניזם למקצוענות. יש לקוות שמארגני תערוכת הסלולר בברצלונה יהיו ערים לכך, כי באמת, התערוכה חשובה מאד וחשוב שתתקיים.

קריאה מחכימה

יצחק שלו

עורך

מנוע החיפוש לתערוכות בעולם מוכן להטמעה באתרי חברות מסחריות בישראל

כל חברה מסחרית שמעלה לאויר אתר תדמיתי ו/או מכירתי, עושה במקביל פעולות רבות כדי להגדיל את החשיפה לאתר. יש המשתמשים במודעות בגוגל. יש הפותחים קמפיין מסחרי בפייסבוק. יש השוכרים אנשי יח"צ ויש המשלמים לאנשי מקצוע, כדי שיקדמו אותם במנועי החיפוש הפופולריים. מנוע החיפוש לתערוכות וירידים בחו"ל בשפה העברית, יכול לסייע בחשיפה ועוד יותר מזה...


לכתבה המלאה

מתי מרכז הירידים בתל אביב יצטרף למגמה בעולם לאספקת וויי פיי למציגים ולמבקרים?

מרכזי תערוכות וקונגרסים בעולם התיחסו עד כה אל שרותי הווי פי כאל משהו שנכפה עליהם וסיפקו אותו במשורה. נראה שמשהו השתנה לאחרונה והם מנסים להפוך את הכורח ליתרון. ארה"ב הבינה זאת ואחריה גם העולם יבין. האם יבינו זאת גם בתל אביב?


לכתבה המלאה

אולי כדאי להצטרף לגרמנים בתערוכות בהן הם מציגים בחו"ל? יש כמה סיבות טובות

תפקידה של המדינה לסייע ליצואניה להציג בתערוכות בחו"ל כדי לפתח שווקים חדשים. גודל הסיוע, מותנה בסדר העדיפויות של המדינה. ישראל מסייעת. אולי לא מספיק ובמקומות הראויים. ובהקשר הזה, האם לא כדאי לראות לאילו שווקים הגרמנים מכוונים וללכת אליהם גם כן? לדעתנו, כן.


לכתבה המלאה

מנוע צמיחה חדש לקמעונאים: מרכזי בריאות בחנויות

לקראת תערוכת הקמעונאות הגדולה בדיסלדורף - Euroshop 2017 הנה עוד ידיעה מעניינת על מגמה חדשה, שמן הסתם, תגיע מתי שהוא גם אלינו: קליניקות הרופאים בסניפי רשתות השיווק נמצאות במגמת צמיחה והצרכנים, שמגיעים אליהן מוציאים לאחר הביקור סכומים גדולים בחנויות. פורסם בגיליון 1857 של פורום שווק מבית פורום פבלישינג www.forum.co.il


לכתבה המלאה

תערוכה בפוקוס: prowein מ - 321 מציגים ב - 1994 ל - 6,300 ב - 2017

מתערוכה ייחודית, מקומית, של אוהבי יין, בהשתתפות 321 מציגים, prowein - תערוכת היין של דיסלדורף הפכה למפלצת ענקית בה מציגים 6,300 יצרנים מ - 60 מדינות את היינות שלהם. איך הפכה ב- 23 שנים בלבד, תערוכה למובילה העולמית של יין, עם שלוחות במזרח הרחוק...ועוד היד נתונה


לכתבה המלאה

לקראת פתיחת שערי התערוכות בקובה לעולם, הנה כמה עובדות שלא הכרנו

חידוש היחסים הדיפלומטים בין קובה לארה"ב מסמן את פתיחתה של קובה לעולם. ביטוי מעשי לכך, הוא הסתערות של גורמים זרים על שוק התערוכות באי. מוביל את התהליך, היריד של ברצלונה. בעקבותיו, צפוי כי חברות רב לאומיות לארגון תערוכות נוספות יגיעו . במקביל, ישנם סימנים מצד הממשל שמברכים על כך. חשוב שגם ישראל תהיה בתמונה.


לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל