25/08/2014 - newsletter # 32

 

ניוזלטר זה נשלח מדי חודש לתפוצה של קרוב ל - 9,000 חברות וארגונים בישראל. התפוצה מורכבת מחברות שהציגו בתערוכות בחו"ל, אנשי עסקים שנסעו לתערוכות בחו"ל וכן אלו אשר נרשמו למנוע החיפוש של התערוכות והירידים בחו"ל בהיותם צרכנים של מידע על תערוכות ברחבי העולם.

זהו בהחלט מאגר יחודי של אנשי עסקים, שהדבר המשותף להם הוא תערוכות, בין אם הם מבקרים, מציגים או מבקשים להעשיר ידע באמצעות עולם התערוכות. 

על כן, מפרסמים אשר רואים בתפוצה זו לקוחות פוטנציאלים שלהם, מוזמנים לפרסם בניוזלטר באנר עם פרטי השרות שלהם והפניה לנותן השרות.

כדאי לנסות.

יש לפנות אל עליזה: [email protected] טל. 03-6882929

 

מחאה נגד העלאות מחירים איננה כנראה חלק מהד.נ.א שלנו. כמו גם בנושאים אחרים, אגב. אנחנו לא בנויים למחאות חברתיות ו/או פוליטיות. פה ושם איזה קיץ מביא לנו מחאה שגוועת ללא תוצאות ופה ושם העלאת מחירים של מוצרי מזון "מרתיחה" את דמנו ....בפייסבוק. 

בגדול, אנחנו די סתגלנים ונותנים לשלטון ולבעלי ההון ומנהלי המונופולים לארגן את חיינו.הדוגמא האחרונה היא ההשלמה הציבורית המיידית, עם החלטתו של שר הפנים לאסור פתיחתן של חנויות לאספקת מזון ושרותים אחרים בתל אביב, בשבתות.

עובדה זו בולטת מאד על רקע המהפכות בעולם הערבי, סביבינו, שהחלו במחאה חברתית, או בחרמות ציבוריות נגד העלאת מחירים במדינות כמו ארה"ב ובאירופה.

למושג "חרם צרכני" יש משמעות שם לא רק למוחים, אלא גם לנותני השרותים.

ולמה אנחנו נדרשים לנושא? כי לאחרונה נחשפנו למקרה בו מרכז הקונגרסים של סן דייגו בארה"ב, השלים הרחבה והכנסה של שרותים בהוצאה לא קטנה ומיד לאחריה, הודיע על העלאת מחירים לחברות וגופים שמבקשים לשכור את המקום לאירועים שלהם.

ועל מה מדובר? תוספת של $5 על כל ביתן של 10 מ"ר שמארגן האירוע מוכר ללקוחותיו או כהגדרתם  facility improvement fee . כמו כן, החובה להשתמש בשרותי האבטחה והצוות של המרכז הקונגרסים בארגון האירועים.

הנימוק הרשמי להעלאות היה "כיסוי הוצאות ההרחבה". הארגון היציג של מארגני התערוכות והאירועים בארה"ב הגיב מיד והודיע למרכז הקונגרסים שיפסיק לשכור את המקום אם ההעלאות לא יבוטלו לאלתר. " הם חייבים להשקיע כספים כדי להיות אטרקטיבים מול מרכזי קונגרסים אחרים ואנחנו צריכים לממן זאת? מישהו כאן התבלבל, הם צריכים לפתות אותנו לבוא אליהם ולא להעניש אותנו בהעלאת מחירים" .

ואכן, הגזירה בוטלה מיידית. בישראל קוראים לזה "סעיף מצליח".

הצרה היא שבעולם זה לא מצליח ובישראל כן.

 הקיץ בעיצומו, ונדמה שכולם בחופש, אבל יש תערוכות בתקופה זו בעולם ואפשר לשלב ביקור בתערוכה עם חופשה

תהנו

יצחק שלו

עורך

 

ירידי קלן ופרנקפורט בגרמניה רושמים שיאי הכנסה חדשים

בגליון הקודם סיפרנו על תרומתו של יריד מינכן לכלכלה המקומית ולזו של גרמניה. מינכן לא לבד. לאחרונה  פורסמו הדוחו"ת הכספיים של שני מרכזי תערוכות גדולים אחרים בגרמניה והנתונים? מעוררי קנאה אצל כל מי שיודע שתערוכות טובות לכלכלה. מרכזי התערוכות של קלן ופרנקפורט כדוגמא
לכתבה המלאה

בשורה חשובה למציגים - מעתה אין חיוב במע"מ על הקמת ביתנים בתערוכות באיחוד האירופי

פסק דין אשר ניתן בבית המשפט באיחוד האירופי קובע כי מציגים מחוץ לאיחוד האירופי, המשתמשים בספקים אירופאיים  לטובת הקמת ביתנים בתערוכות, לא יישאו בעלות המע"מ המקומי על הקמת הביתן. עד עתה, היה ידוע כי מע"מ 0 מתיחס רק לדמי ההשתתפות בתערוכות באיחוד האירופי.
לכתבה המלאה

לצאת מהלחץ ולחזור לתערוכות

 

כמו שאר המשק, שנכנס ל - HOLD בתקופת המלחמה בעזה (אנחנו מתעקשים לקרוא לזה "מלחמה") כך גם המעורבות של הישראלים בתערוכות בחו"ל. נרשמה ירידה דרסטית במספר אנשי העסקים שנסעו לתערוכות, שלא כבעבר בחודשי יולי - אוגוסט, מספר ההזמנות לכרטיסי טיסה וכרטיסי כניסה לתערוכות שמתקיימות ברבעון האחרון של השנה, היה מועט. גם הבלגן עם הפסקת הטיסות לישראל, לא תרם


לכתבה המלאה

יש לנו מה ללמוד גם מבולגריה

 

גורמי התיירות בישראל המנסים למשוך תיירים לישראל (בזמנים נורמליים, הכוונה) מגייסים מומחים לשיווק מכל העולם, כדי למצוא את הנוסחה הנכונה שתגרום לתייר הגרמני, לדוגמא להעדיף את ישראל על פני מדינות אחרות עם פוטנציאל לארוח תיירים. מדברים על המקומות הקדושים, על הקיבוצים, ירושלים, נפלאות ים המלח ועוד. והנה באה בולגריה ומציעה נוסחה אחרת למשיכת תיירים......


לכתבה המלאה

תיירי כל העולם העלו את התיירות למקום חמישי מכלל מגזר היצוא העולמי

 

שאלות טריוויה: איזו יבשת זוכה למספר הרב ביותר של תיירים ובתוך היבשות, אילו אזורים הם המובילים ובתוכם, אילו מדינות נחשבות למתויירות ביותר? ארגון התיירות העולמי פירסם לאחרונה נתונים לפיהם כלל ההכנסות בעולם מיצוא שרותי תיירות עמד בשנה שעברה על 1.4 טריליון דולר 


לכתבה המלאה

על תערוכות, אמנות ובתי חולים - יוזמה חדשה בארה"ב

במקום בו אנשים נמצאים או עובדים בתנאי לחץ, לעיצוב הסביבה משמעות גדולה לא רק על התנאים הפיזיים, אלא גם על מצב הרוח ו....התקווה. כך מסבירים אנשי הקרן לאמנות בבתי חולים בארה"ב את היוזמה החדשה שלהם לשתף מבקרים בתערוכות בציור ציורי קיר שיוצבו אחרי האירוע בבתי חולים בעולם.
לכתבה המלאה

טל. 03-6882929 www.expoexpo.com מוגש על ידי מנוע החיפוש לתערוכות בחו"ל